| Sebastian2014 a întrebat:

Vreau sa aflu ceva: Vreau sa cumpar ceva din alta tara si se poate cu PayPal. Ce trebuie sa fac? Sa imi fac un card paypal? sau doar cont pe net cu orice fel de card? Si daca da la orice banca pot sa imi fac un card care sa imi fie bun in situatia curenta? Multumesc si o seara frumoasa! happy

6 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu iti faci la nicio banca, intri pe www.paypal.com si iti faci cont acolo. E un cont care ii garanteaza vanzatorului ca tu ai bani sa platesti produsele pe care vrei sa le achizitionezi

| Sebastian2014 explică (pentru AnnaaaMaria):

Si cum platesc produsele? Atunci cand ajung acasa?

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Sebastian2014):

Pai avand acel cont, iti sunt extrasi banii de acolo. Vezi ca e posibil sa iti vina produsele la vama, nu acasa

| digital7shady a răspuns (pentru Sebastian2014):

Contul de paypal trebuie conectat la un card. Iti vor fi luati de pe card banii in momentul in care cumperi acel produs.

| Joker11 a răspuns:

Nu iti faci la nicio banca, intri pe www.paypal.com si iti faci cont acolo.

| alexutzu1981 a răspuns:

Toate cardurile ar trebui sa functioneze perfect pentru a fi atasate contului de paypal. Paypalul se comporta ca un card virtual, si se foloseste ca sa nu ti expui datele cardului tau la orice comerciant care poate nu prezinta incredere. Un alt avantaj este ca prin paypal iti si poti recupera banii in cazul unei tepe. Daca cumva paypal nu-ti accepta cardul bancar cel mai probabil trebuie sa suni la banca pentru ca sunt unele carduri care nu merg din prima decat dupa ce solicitare catre banca pentru a putea folosi servicii precum paypal.