| galagie1991 a întrebat:

Salut vreau sa imi deschid un PFA de service pc imi trebuie un atestat pentru a practica ma refer diploma /atestat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Potrivit OUG nr. 44/2008, art. 8, alin. 3, iti trebuie acte care atesta pregatirea profesionala numai daca se cer prin legi speciale si n-am intalnit pana acum asemenea legi pentru meseria pe care vrei s-o practici. Cel mai bine este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului, oricum trebuie sa mergi pentru inregistrare si acolo o sa afli sigur. Imi cer scuze pentru ca, la raspunsul anterior, am spus ca este nevoie de asemenea acte, nu am avut tangenta in ultimii ani cu asemenea activitati si ramasesem cu amintirea reglementarii anterioare OUG 44, unde se cereau acte pentru dovedirea pregatirii profesionale. Numai bine!

2 răspunsuri:
| DizzYuzzY a răspuns:

Bineinteles ca iti trebuiehee hee. dar e mai bine fara laughing daca te pricepi la pc baietii/fetele o sa vina la tinewinking.

| galagie1991 explică:

Multumesc mult ioandelasal