| alex080 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti niste metode ingenioase de economisire a banilor+ argumentare. Funda.xD

Răspuns Câştigător
| Dadana a răspuns:

Deschide-ti un cont de economii si pune acolo cel putin 10% din ceea ce castigi in fiecare luna, foloseste mereu o lista de cumparaturi si nu te abate de la ea, la supermarket esti tentat sa cumperi mai mult decat iti propui. Renunta la postul de telefonie fixa (daca ai). Si multe altele. Gasesti o multime de astfel de sfaturi utile pe www.100dolari.ro Bafta!

1 răspuns:
| AndreiTAN a răspuns:

Daca esti elev, ia mancare de acasa, un sandvis sau ceva. daca iti cumperi multe haine, nu o mai face sau daca nu poti sa te abti, macar mai putin sau in orice alt domeniu la fel. daca nu esti elev, incearca sa te aganjezi. orice job, vanzator la un magazin mic, orice.