| Dianaxdxd a întrebat:

Vreau sa imi vand niste picturi si nu stiu care ar fi cea mai buna metoda de livrare si plata.Am inteles ca ar fi bine sa am un cont la banca in care sa se plateasca avansu dar nu stiu prea multe despre asta(mentionez ca am 17 anilaughing ) sper ca imi poate spune cineva pe scurt cum se procedeaza

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sugestia mea e sa le vinzi direct la extern, cu plata prin PayPal. Integral in avans. Si astfel si tu si cumparatorul sinteti in principiu mult mai bine protejati decat avans si alte povesti pe olx si alte mizerii autohtone pline de tepari si combinatori.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune-le pe facebookul tau si vezi cine ti le cumpara!
O alta varianta este sa deschizi o expozitie la o galerie de arta, dar te costa foarte mult si nu stiu daca parintii tai isi permit, mai ales ca, nu ai sanse mari sa vinzi, fiind totusi picturi facute de un copil, nu de pictori sau artisti conscrati si renumiti.

| Dianaxdxd explică (pentru Violleta2022):

Ok dar daca le vand pe site uri gen olx care ar fi cea mai buna metoda de livrare cum ar putea sa mi plateasca avansu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dianaxdxd):

De ce sa-ti plateasca avans?
Ti-o achita cu plata ramburs, la primirea pachetului.
Iat tu, cumperi cutii mari si le izolezi bine, ca sa nu se strice la transport.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai buna varianta pentrut tine e rambursul daca nu vrei sa faci o adevarata afacere din aceste vanzari.

| Dianaxdxd explică (pentru suntserios):

Nu este ramburs pentru ca am mai incercat iar domnisoara la care am trimis nu a luat comanda asa ca am platit si transportu inapoi happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde și cum le vinzi?
Apoi putem răspunde să te ajutăm.