| mihai03081998 a întrebat:

Vreau sa-mi fac cont bancar pentru ca mai departe sa-mi fac un paypal si sa imi bag la parteneriatul cu YouTube. Faza este ca m-am dat in vorba cu un prieten si acesta mi-a spus ca nu toate cardurile merg si international. Are vreo treaba chestia asta cu transferul de la youtube? Si daca este adevarat, de care card sa-mi fac pentru a-mi putea face treaba cum trebuie.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In principiu, orice card de tipul Maestro, VISA sau MasterCard de la orice banca din Romania ar trebui sa poata fi atasate contului tau. Mai exista si variatiuni ale celor 3 tipuri, toate fiind compatibile (VISA Electron, Mastercard Mondo, etc).
Poti sa intrebi la banca ce merge in relatiile internationale. Iti recomand ING sau Banca Transilvania ca nu au comisioane la carduri.