| deereeglat a întrebat:

Vreau sa organizez o petrecere care să dureze ceva mai mult de miezul nopții și am înțeles că pentru a evita eventualele amenzi trebuie să formulez o cerere către primărie.
Întrebarea este cum ar trebui să sune această cerere?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| SoxSava a răspuns:

Buna. Mergi la primarie si spune ca in ziua/noaptea respectiva va avea loc un eveniment ( o zii de nastere ) specifi tu. Si ca vei avea invitati si vrei sa fii la zii / ok cu toate asa ca doresti o foaie pentru acest eveniment pentru orice eventulitate.
Ei o sa ti-o faca pe loc.
Bafta. funda

| AlexBossulThau a răspuns:

Pai sa incepem!
Sitmatul Domn/Doamna ar dorii sa poata face un part/petrecere dupa Muezul Noptii!
Funda?

| nestiy a răspuns:

Pur si simplu mergi la primarie si intreaba pe cineva de acolo de la un birou, ei te vor indruma.