| MariusItalia a întrebat:

Salutare am 14 ani... nu pot zice ca sunt bogat dar nici prea sarac happy Eu am stat si m-am gandit foarte bine ca as vrea sa plec in fiecare vara la munca in strainatate, dar mama mea nu prea ar fi de acord...am niste rude (matusi) in Italia si m-am gandit ca poate ma vor ajuta sa castig si eu cativa banisori, deoarece doresc cand voi ajunge la varsta de 18 ani sa am si eu o masina.
Intrebarea este : De la ce varsta sa plec? si cum sa incepe munca?

6 răspunsuri:
| sodobar a răspuns:

E greu cum vrei tu sa faci, o sa-ti fie dor de mama, de prieteni, cum vrei tu, si eu m-am gandit la ce vrei tu sa faci dar am zis dupa 20 de ani sa fac asta, daca tot vrei sa faci niste bani de buzunar incearca ce fac eu, dai like-uri si primesti, aduci referali si procente din ce bani fac ei, daca te bagi si ai nelamuriri imi spui, http://www.fanslave.net/ref.php?ref=742597

| MariusItalia explică (pentru sodobar):

Nu ma pricep frate la chestia aiastraight face straight face straight face daca vrei tu sa ma ajti... eu nu ma pricep nu stiu ca sa faclaughing

| sodobar a răspuns (pentru MariusItalia):

Deci trebuie sa ai un cont de facebook cu cel putin 5 prieteni cu o poza oarecare la profil,vezi acolo pe site ca te poti conecta cu facebook sau twiter, dupa o sa-ti dea niste pagini la care trebuie sa dai like iar dupa dai refresh la pagina si ti-a bagat bani, poti face bani si din vizionare filmuletelor pe youtube si altele tot pe acel site, trebuie sa intrii mai mereu pe site ca sa vezi daca sunt pagini noi de dat like, ca sa faci asa iti ia 20 de ani ca sa poti scoate 15 euro dar daca aduci referali adica oameni adusi de tine prin linkul de referal care il ai sus la optiuni, il imprastii peste tot si o sa ai 20 % din ce bani fac ei, eu am scos de vreo 2 ori cate 15 euro dar am o groaza de referali, cand ajungi la 15 euro imi spui si te lamuresc cum ii scoti-nu-i asta problema, sunt multe pagini de facebook care dau bani pentru like-uri, daca mai nelamuriri imi spui

| CatalinWaru a răspuns:

Sfatu meu ar fi sa iti traiesti copilaria ca la urma urmei esti un copil pana la 18 ani tot copil vei fi. Norman ca mama ta nu e de acord cu chestia asta fiindca ti-am zis traiesteti copilaria ca ai tu timp de masina si dupa 18 ani. Cel mai bine ar fi sa incepi cu munca de la la 20 de ani in sus. Si sa stii ca daca pleci si castigi bine (Doamne da ) Nu cred ca mai vi in tara. Acuma no daca tu vrei chestia asta ar trebui sa vorbesti cu mama ta in partilular ca va intelege. Dar srafu meu ar fi sa iti traiesti viata. Dupa 18 ani poti sa mergi unde vrei si sa iti iei cate masini vrei tu.

| MariusItalia explică:

Eu ziceam ca sa plec cand se termina scoala si desigur cand fac 16 ani...ca asa am vazut ca au plecat unii. astept si alte raspunsuri. Dau funda!

| MariusItalia explică:

Dar de la 16 ani ce are daca as pleca in strainatate sa muncesc? straight face fiecare vara...