| Adrian0102 a întrebat:

Am de primit niste bani prin Pay Pal am creat un cont de Pay Pal si am trimis datele mele personale si adresa de la cont celui care trebuie sa imi vireze banii. Momentan nu mai am card nici cont bancar, ma duc maine sa imi fac. Am inteles din cate am citit pe net ca nu imi trebuie neaparat cont bancar sa primisc bani, banii pot ramane in contul de Pay Pal pana adaug un cont sau un numar de card ca sa pot sa ridic banii. Ce parere aveti cine a mai utilizat Pay Pont?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Iugas a răspuns:

Nu poti primi bani pana nu adaugi un card la contul Paypal.
Nu poti scoate/trimite bani/plati pana nu-ti verifici contul Paypal (o retragere de 1.5 euro de pe card care-ti intra in contul paypal)

| Adrian0102 explică (pentru Iugas):

Daca te pricepi de rog ajuta-ma sa rezolv problema! Eu am card si cont la BRD doar ca cardul l-am pierdut de vreo 4 luni si nu am fost sa imi fac altul... Ultima data cand am verificat mai aveam vreo 50 de lei pe el sper sa mai fie activ. Cont am dar nu am depus bani nici odata pe el. Am pe foaia primita de la Brd de cand am primit cardul si codul de la contul bancar. Am incercat sa adaug contul bancar dar din cate scrie acolo poti adauga cont bancar doar din SUA, imi cere Routing number si din cate am inteles acel cod sau ce e nu se foloseste in Romania. Deci imi trebuie neaparat card nu?

| Iugas a răspuns (pentru Adrian0102):

Contul tau Paypal are anumite limite. In teorie poti primi si plati si fara sa legi un cont bancar la contul Paypal, dar sumele sunt foarte mici. https://www.paypal.com/......an-faq1014
Du-te la un Brd si rezolva-ti cardul. Dupa ce iti ajunge introdu numarul cardului pentru asocierea cu contul Paypal. Paypal iti va retrage din cont 1.5 euro pe care ii vei gasi ulterior in contul paypal. Pe extrasul de cont vei gasi un cod de 4 cifre care va trebui sa-l introduci pentru finalizarea procesului de verificare. https://www.paypal.com/......rd-FAQ1948

| Lia_Andrei_1989 a răspuns:

Salut!
Poți sa primești on-line acei bani din Pay Pal fără sa ai cont bancar sau card de credit, într-un cont din care poți face la rândul tău achiziții.

| Adrian0102 explică (pentru Lia_Andrei_1989):

Nu vreau sa fac achiziții doar sa ramana banii acolo pana imi fac un card sa pot sa ii scot. Deci ce spui raman banii acolo in Pay pal pana adaug un card sa pot sa ii scot?

| Lia_Andrei_1989 a răspuns (pentru Adrian0102):

Da, dar eu cred ca ar trebui sa iti faci alt card, iar daca nu merge sa adaugi card din Romania, eu zic sa cumperi lucruri cu banii de pe Paypal