| extremer11 a întrebat:

Am nevoie să mă ajutați și pe mine cu un sfat dacă se poate: am încercat să cumpăr un joc de pe Google Play, doar că atunci când îi dau să confirm plata, îmi respinge cardul. Ați putea să-mi spuneți care ar putea fi problema? Menționez că am card VISA de student. Mulțumesc

4 răspunsuri:
| 10000573 a răspuns:

Nu are nicio legătura dacă ești student sau nu
Plățile pe internet merg atâta timp cât ai bani suficienți in cont cât sa efectuezi plata sau dacă nu contactează banca
Sigur mai trebuie sa faci ceva pe site ul băncii pentru a putea efectua plăti pe internet
Eu am un card la BCR de la 16ani și înainte de a putea face o plata pe internet a trebuit sa înregistrez cardul in 3D-Secure
Apoi Mai trebuia sa scot o suma de bani de la orice bancomat(nu știu de ce)
Dar după a mers
Mai poate fi parola care poate ai uitat o

| imaduckbruh a răspuns:

Nu ai destui bani pe card.

| Catrice a răspuns:

Eu de pe google player nu pot instala nimic laughing

| Filip_Ion_1942 a răspuns:

Poate tipul de card folosit nu este printre cele acceptate la plata SAU cardul a "dobandit" vreo defectiune sau alterare fizica.