| dutuboss123 a întrebat:

Salutare. Am o curiozitate. In prezent am 2 IFN uri deschise și un credit bancar destul de mici,dacă aș achita integral toate acestea împrumutând niste bani de la prieteni, as putea pe urma să aplic pentru un credit mult mai mare, întrucât banca nu.mi aprobă acum nici măcar o refinanțare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu îți aprobă refinanțare la ce ai acum nu știu cum ți ar aproba un credit mai mare.

| johnnny123 a răspuns:

Tu chiar crezi că vei putea scăpa vreodată de datorii făcând și mai multe datorii?

Dacă tu nu îți permiți să achiți nici creditele astea "destul de mici", cum îți imaginezi că vei putea să achiți un credit "mult mai mare" plus datoriile pe care le faci la prieteni?

Iar dacă toate datoriile astea ți se trag de la dependența de jocuri de noroc (cum spuneai în altă întrebare), atunci aia este problema pe care ar trebui să o rezolvi prima oară, nu să te bagi și mai adânc în datorii.

Și de la ce prieteni mai vrei să te împrumuți, când tot tu ziceai că te-ai împrumutat la greu de la prieteni și apropiați și nu le-ai mai dat banii înapoi?