| Leo32 a întrebat:

Salutare, am o intrebare. am 18 ani si intru in clasa a 12-a si ma tot gandesc ce meserie sa imi aleg pe viitor.Ma gandeam sa ma fac maseur pentru ca imi place si ma pricep foarte bine deoarece am mainile "fine". M-am gandit la avantaje / dezavantaje si am vazut pe net ca se castiga bine dar dupa aia m-am gandit ca poate nu e o meserie care sa o practic toata viata.Acum cat sunt tanar merge dar cand o sa mai "imbatranesc" ..pana la 30-40 de ani mai merge dar mi se pare ciudat ca la o varsta mai inaintata sa fiu maseur.Voi ce spuneti? merita? nu vreau sa raman fara slujba la 45-50 de ani.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu cunosc un om care e masuer de 35 de ani si are 60 de ani acuma lucreza in SUA.

| Mihaela1964 a răspuns:

Poti urma cursurile Facultatii de kinetoterapie in urma carora ai un serviciu asigurat in centre de spa, de recuperare, in statiuni. Poti practica meseria si dupa serviciu, e foarte cautata si bine platita.
http://unefs.ro/index.php?l=RO&mp=6&m=12&p=35