| ecko2M a întrebat:

Salutare. Am o Intreprindere Individuala de un an si nu stiu cum anume trebuie sa procedez, la fiecare inceput de an. Am inteles ca trebuie sa merg la Registrul Comertului. Chiar trebuie? Si daca da, pentru ce anume? Cu ce acte?
Mersi.

3 răspunsuri:
| MaPlictisesti a răspuns:

Contabil, jurist, n-ai?

| ioanionel a răspuns:

Trebuie sa merge-ti la circumscriptia fiscala de care apartineti si sa depuneti declaratia de impozit pe anul trecut (regularizarea) si declaratia estimativa pe 2012. Am inteles ca termenul ar fi 25 ianuarie!

| a1doru a răspuns:

Ce sa faci la RC? acolo te mai duci doar cand iti radiezi firma sau modifici ceva legat de domeniul de activitate.ioanionel ti-a spus corect ce ai de facut.