| adrianbestboy98 a întrebat:

Salutare,am si eu o intrebare.Cum as putea face rost de 160 de lei? imi trebuie neaparat dar parintii nu imi dau iar eu peste 2 luni primesc banii sad

9 răspunsuri:
| adrianbestboy98 explică:

Ai ma ca pana fac bani cu porcariile voastre de jocuri imi ajung banii mei laughing)

| vRemi a răspuns:

Rogi un prieten sa te imprumute sau mai multi.
Vinzi obiecte pe la scoala de prin casa, filme, jocuri, orice.
Cumperi un pachet de tigari cu 14 lei si vinzi fiecare tigara prietenilor/colegilor cu cate un leu si iesi in profit 6 lei, apoi faci din nou asta.

| adrianbestboy98 explică (pentru vRemi):

Nu as pune mana pe tigari nici mort

| ZeroDiferit a răspuns:

Incearca la Provident, dar ai grija la dobanda.

| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Incearca sa vinzi lucrurile nefolositoare :-)

| adrianbestboy98 explică (pentru Dariaaaaafaranume):

Am incercat dar nu vrea nimeni sa cumpre sad am pus imprimanta cea veche pe nu stiu cate siteuri de anunturi(mercador, okazii, tocmai, etc.) sau serviciul meu de reparare a telefoanelor

| Oyasumi a răspuns:

160 de lei... o suma maricica pentru un copil. in fine banuesc ca ai 16 ani. Daca parintii nu vor actioneaza la o rudawinking bunici o matusa, un unchi...

| adrianbestboy98 explică (pentru Oyasumi):

Daca aveam 18 puteam sa bag imprimanta veche in amanet

| Oyasumi a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Da,stiu. eu personal cand am nevoie de sume mai mari de bani, maresc bani pentru masa, pentru iesit in oras si ii pastrez( le cer mai mult) si mai am persoane mai in varsta pe langa mine si ii ajut 10 min.de exemplu primesc o data la 2 zile 4 lei ca sa duc 3 braturi de lemne de la o batrana.
Cerete mai des la cumparaturi, si zici ca erau mai scumpe cu 50 de bani un produs sau mai mult. si faci cativa lei.
imi pare rau de tine, stiu cum este.eu am spart un geam de 2 metri laughing iarna, am dat un pachet de kent la omu de servici si am platit geamul debea in iunie si parinti nu o aflat.cum ti-am zis orice leu conteaza.