| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Are ceva valoare moneda de 500 de lei cu eclipsa?
Mersi

10 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu are, probabil 1 leu, maxim 2 daca e in stare mai buna.

| maphiotul explică (pentru Dismally):

Atata vrei tu sa oferi laughing

| Dismally a răspuns (pentru maphiotul):

Eu nu ofer nimic pentru ca le am, nu am nevoie. Dar colectionez monede si bancnote de ceva ani si pot sa-ti spun ca sunt foarte comune, nu valoreaza mai nimic. Nu te lua dupa idiotii de pe olx care pun preturi astronomice pentru toate rahaturile, nu le va cumpara nimeni niciodata. In primul rand se cauta monedele necirculate, in al doilea rand sansele sa ai tu o monede care imi lipseste mine sunt aproape zero big grin

| maphiotul explică (pentru Dismally):

Cine a zis?

| maphiotul explică (pentru Dismally):

Daca tot is asa nevaloroase cum zici tu vinde-mi mie 10 sau 20 de bucati de 500 de lei cu eclipsa la 1 leu bucata.

| Dismally a răspuns (pentru maphiotul):

Nu am atatea dar daca gasesc dubluri ti le dau si gratuit.
Uite aici monede cu eclipsa si preturile reale sunt cam jumatate din ce vezi pe okazii:
https://www.okazii.ro/romania-500-lei-1999-eclipsa-mr-2-a235686759
https://www.okazii.ro/g5-romania-500-lei-1999-eclipsa-a217410605

| DontActLikeMe a răspuns:

Incearca pe olx

| maphiotul explică (pentru DontActLikeMe):

M-am uitat acum, tot felul de preturi dar e cam ciudata faza

| Glazy a răspuns:

Cred ca depinde de model, sunt preturi diferite pentru fel si feluri de modele, sunt care au si preturi foarte mari. E posibil ca acele prețuri să fie doar de test, fără o estimare clară.

| maphiotul explică (pentru Glazy):

Aia incerc sa fac.