| mircea012 a întrebat:

Credeti ca pot lua un credit de 6.000 RON pe o perioada de 60 de luni, avand 18 ani si vechime 6 luni la actualul si singurul loc de munca, contract pe perioada nedeterminata si salariul pe contract de 900 lei, dar fara giranti sau factura de utilitati, pentru ca stau cu chirie!? Multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suma nu e mare probabil o poti lua

| kteichd a răspuns:

E posibil de ex vary meu tot aşa că tine 900lei salariu dar are 1 an şi cv vechime şi i-au dat 4000 de lei credit pe 2 ani

| gabriel87000 a răspuns:

Pai nenica stai in chirie si mia vrei sa-ti faci imporumut bancar pai cat dai pe chirie si rata la banca tu ce mai manaci sau cu ceti mai platesti celelate cheltuieli?

| gixapef777 a răspuns:

De ce nu iei un credit si scapi de rata? Vezi aici o comparatie intre chirie si rata https://www.youtube.com/watch?v=bYVsvd_J5ug