| Twister09 a întrebat:

Salutare, dacă am un credit și vreau sa fac o refinantare, pot sa rămân cu bani în mana și sa plătesc rata mai mica?
Mulțumesc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ai impresia că ăia de la bancă sunt prosti si tu hoț? Invers ei sun hotii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, refinantarea e face exact pe suma pe care ai creditul
nu iti da nimeni tie banii

| dusmanul86 a răspuns:

Salutare! mie acum 3 ani cand am refinantat creditul la BRD mi-au marit perioada de creditare de la 3 la 5 ani. Acestia mi-au dat de ales intre a primii o suma de bani si ami scadea valoarea ratei.

| cassyona a răspuns:

Nu știu, dar dacă vrei sa faci refinanțare, fa la aceeași banca. (Le spui gen ca ai vrea sa pleci de la ei. si apoi ii intrebi daca au ei o oferta mai buna la creditul tău? ) vezi dacă merge asa