| WW2K18 a întrebat:

Salutare, mama unui prieten vrea sa-i faca un card, dar unul din ala de primit bani, el ar vrea MasterCard dar mama lui spune ca nu are cum, ar fi vreo cale ca el sa obtina un Card MasterCard? Si cu acel card (care mamalui vrea sa il faca pentru el) poate cumpara jocuri sau baga bani in jocuri cum ar fi Clash Royale sau Steam?
Dau funda

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poti cu orice card de debit sau credit laughing Nu e musai sa fie MasterCard.

| Wr3nch a răspuns:

Schema e urmatoarea : Dac contul la care e atasat cardul e pe numele ei, poate vedea ce cumpara prin extras de la banca. Si daca nu are 18 ani nu ii face lui cont laughing Deci sa aiba grija ce si de unde cumpara.

| alina2k18 a răspuns:

Merge si VISA ca sa primeasca bani, ah stai ca vrea sa ii cheluiasca pe jocuri laughing) si vrea doar MasterCard pretentiosu laughing)

| WW2K18 explică (pentru alina2k18):

Poate cumpara/baga bani in jocuri cu Visa?