| WW2K18 a întrebat:

Salutare, mama vrea sa imi faca un card, am 16 ani, ce card imi face, cum se numeste? Si pot cumpara jocuri pe steam cu el? Dau funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti face un card de debit obisnuit. si da poti face cumparaturi online cu el.

2 răspunsuri:
| Black13LoL a răspuns:

Este un card pentru minori, cred orice banca face, sunt folosite in special pentru liceele care ofera bani de liceu/decontari/burse si au contract cu vreo banca. Eu in clasa a 9 am primit oferta de la liceu+reprezentatii bancii care au venit la liceu, un pachet, mi-am facut 2 carduri inca laughing la 2 banci pentru ca m-am transferat. Da poti sa cumperi jocuri, depinde de card presupun, poti intreba la banca daca are optiuni pentru plati online. Eu am card visa la bcr si am cumparat jocuri/iteme de pe steam/g2a, nici eu nu stiu cum am facut, dar dupa ce ti-l faci, incearca o plata, cred ca o sa te bage pe o pagina automat unde sa-ti activezi cardul pentru plati online. Dar te sfatuiesc sa te interesezi la banca respectiva.

| teemo2000 a răspuns:

Sigur ca poti. Incearca pe G2A. Sunt kays mai ieftine pentru steam https://www.g2a.com/r/user-59c0fee76c821