| cristicosmin2226 a întrebat:

Salutare prieteni! Am și eu o problema legată de radierea unei mașini!
Problema este următoarea: Sunt proprietarul unui golf, am vrut sa scap de ea și sa o radiez mașina nu a fost folosită 2 ani și nu am avut cui sa o vând, neinspirat fiind am apelat la un domn pe care nu îl cunosc personal a fost recomandat de cineva care a lucrat cu el la rândul lui tot așa recomandat de cineva.
Domnul respectiv mia ridicat mașina din curte împreuna cu talon/carte/copie buletin, mia oferit suma de 1300 ron spunându-mi că urmează sa se ducă cu ea la programul rabla ca are niște relații va avea și el profitul lui iar mie urmează sa îmi vina acasă certificat de distrugere de la rabla.
Toate bune și frumoase până zilele trecute când am fost sunat de domul respectiv și mi-a spus pe un ton nervos că mașina e deja radiată, ca nu a putut face nimic, că sa făcut de râs. I-am spus domnului că mașina nu are cum sa fie radiată eu plătesc impozit la ea (fapt care este adevărat) și l-am întrebat cum putem soluționa problema. El mi-a propus să îi dau suma de 1000 ron pentru a îmi oferii actele înapoi (carte/talon) dar mașina și numerele nu mai mii le poate da pentru că a dus deja mașina la un centru de fier vechi. Acum întrebarea este următoarea. E recomandat să fac acest târg cu omul să îmi dea înapoi actele, iar dacă da cum voi putea scoate mașina de la impozit?

+ UPDATE. Domnul mă sunat astăzi din nou și a rămas sa ne vedem luni la un centru de fier vechi unde mii se va face o adeverința iar eu săi dau suma de 1300 ron pe adeverința/numere/carte/talon urmând sa îmi vina acasă și un certificat de distrugere sau radiere. Nu prea am înțeles ce spune domnul ca urmează sa îmi vina acasă! Pot scoate mașina de la impozit cu adeverința ce o voi primii de la fier vechi?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Vezi ca domnul asta cam vrea sa dea teapa.

| Crackman a răspuns:

Ramai cu banii si gata.
Sa faca bors
Si dai masina la fisc ca nu o mai ai si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miroase cam urat laughing normal cand ii dai actele trebuie sa-ti dea certificat de distrugere, altfel nu cred ca se vinde laughing