| dutuboss123 a întrebat:

Salutare. Pun întrebarea această căci nu mă prea pricep. Dețin un card de cumpărături Star Bt, dar nu am înțeles exact. Dacă eu cumpăr ceva in magazin și achit cu acest card nu voi plati dobânda indiferent de la ce banca este pos sau este numai pentru pos. urile bt. Și dacă este vreo dobânda in plus cam cat ar fi ea?

6 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Dacă nu e magazin partener nu poți plăti în rate, și trebuie să pui toți banii înapoi în 50 de zile, parca.

| Cipi1212 a răspuns:

Pe acel card sunt banii tai. Nu plătești nimic. Mă refer la dobândă.

| adryang78 a răspuns:

Cardurile de credit se folosesc NUMAI în magazinele partenere, deci asigură-te că magazinul din care vrei să cumperi are parteneriat cu banca în acest sens.
Dacă are, te îndrumă angajații de acolo. Stabilești împreună cu ei numărul de rate și, în general, ei se ocupă să comunice băncii. Totuși, e mult mai bine să ții mereu legătura cu banca, să te asiguri că merge totul bine. Dobândă, în principiu, nu se percepe, dar vor exista comisioane.
Evită să faci extrageri de pe un card de credit, te îngroapă dobânda.

| dutuboss123 explică (pentru adryang78):

Înțeleg asta. Poate nu m.am exprimat bine. se poate face plata doar că nu e magazin partener star..n.ar trebui sa fie un comision exagerat..totuși fac doar niste cumpărături

| dutuboss123 explică (pentru adryang78):

Vreau sa-mi cumpăr și nu e magazin partener... De asta întreb dacă a mai făcut cineva acest lucru

| adryang78 a răspuns (pentru dutuboss123):

Nu cumpăra, dacă nu e partener. Este ca și cum ai extrage bani de pe el, practic îl folosești ca pe un card de debit.