| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Astăzi am fost sa ma înscriu la Glovo ca si curier pe bicicleta. Toate bune si frumoase! Însă ma lovesc de o problema, si anume, treaba cu contractul de colaborare pe care trebuie să il semnezi cu o firmă care are o colaborare cu Glovo. Treaba e ca trebuie sa plătești cam 200 lei pe saptamana ca sa iti plătești la stat. Ce alte variante mai stiti? Mai e varianta cu PFA dar am auzit ca e mai complicat. Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei sunt legali și pentru asta îți face contract și plătești contributii la stat. Nu îți convine, stai acasă. Eu nu mi-aș strica bicicleta sa le livrez lor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă lucrezi temporar la Glovo, nu merită să faci PFA.

| Andreeush a răspuns:

Te complici prea mult cu pfa, nu merită.