| Christianenache a întrebat:

Salutare TPU, astazi mai in gluma mai in serios mi-am uitat cardul in bancomat, m-au sunat cei de la agentia in care am uitat cardul si mi-au spus sa-l blochez, am sunat la brd si mi l-au blocat. Intrebarea mea este: Il pot debloca? Si cum pot scoate banii pe care ii aveam pe el?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai poti debloca acel card, fiind inutil acum.
Dar banca iti va trimite un card nou pe care-l poti folosi ca si celalalt.
pana iti vine cardul nou, daca ai nevoie urgenta de bani, intra cu buletinul intr-o filiala BRD si cei de la ghiseu iti dau cash imediat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, îl poți debloca. Sau îți faci altul dacă ăla e compromis. Banii rămân în cont, nu e bai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai card virtual in portofelul telefonului? Dacă îți faci asta, automat cardul nou ti se reînnoiește pe portofelul din telefon și e exact același card pe care îl vei primi fizic.
Ai mai putea scoate banii prin transfer bancar la o alta persoana.

| Koba12345 a răspuns:

Daca gasesti cardul se poate debloca de la banca, de nu gasesti iti elibereaza alt card in 1-2 saptamani.