| Nicu20005 a întrebat:

ca sa devin pilot comercial la o companie ca blue air ce facultate trebuie sa urmez si trebuie neaparat sa platesc sau pot si la fara taxa? Si as mai vrea sa imi explicati si cum pot ajunge avocat cu toate licentele va rog explicati detaliat

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Pentru a deeni pilot nu iti trebuie facultate, trebuie sa ai liceul cu bac-ul luat si apoi se fac niste cursuri speciale de piloti care sunt foarte scumpe. In Romania cursurile pentru piloti sunt organizate de Scoala superioara de aviatie civila, poti sa vezi informtii suplimentare aici http://www.aviationacademy.ro/eng/
Avocat ajungi daca faci facultatea de drept si dupa o perioada de stagiatura de 3-4 ani (sau cati simti tu ca-ti sunt necesari) dai examen pentru admiterea in barou si esti avocat definitiv.