| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce procentaj din suma pe care o platesti atunci cand cumperi ceva isi ia PayPal?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cand cumperi ceva prin Paypal, tu NU platesti nimic la paypal, doar vanzatorul plateste, ca el primeste banii.

La paypal platesti 1.5-2% DOAR cand vinzi ceva si primesti tu banii in contul paypal, ori cand cineva iti trimite bani in contul de paypal.

1 răspuns:
| Alexuţ02 a răspuns:

10 euro - 40 cenţi parcă, dar suma aceea ţi-o ia când încarci de exemplu, cred că dacă achiziţionezi ceva nu mai ia nimic.