| Bia696 a întrebat:

Salutare TPU, știți careva un site unde îmi pot traduce un contract și trei fluturași în formă PDF, am nevoie și de o ștampilă care să ateste … exact nu știu ce, am nevoie de contractul tradus pentru un credit auto

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

S-ar putea sa nu trebuiasca legalizat la notar, dar cu siguranta nu e suficienta o traducere facuta de tine, fara stampila traducatorului.
(s-ar putea ca tocmai asta sa fie stampila la care faci referire - traducere la traducator, fara legalizare).

| mODIN a răspuns:

Daca vrei sa fie autorizata traducerea, poti doar la un centru care se ocupa de asta, din pacate. Daca trebuie si aviz de la notariat, nici macar nu sunt sigur ca poti online.

| Bia696 explică (pentru mODIN):

Din câte am înțeles nu trebuie autorizat dar să fie o ștampila pe el ….

| mODIN a răspuns (pentru Bia696):

Poti sa traduci documente automat pe DeepL, dar nu stiu exact despre ce fel de stampila e vorba. Sigur nu trebuie de la notar?

| Bia696 explică (pentru mODIN):

Așa mi s-a spus, ca nu trebuie de la notar …