| CASTRAVETE112 a întrebat:

Urgent, va rog!
Am card la CEC Bank. Mi-a trimis cineva 500€ din Germania.
Am vrut sa vad cat am in cont si imi arată ca am banii.
Iar cand sa scot imi spune ca tranzactia nu poate fi efectuata deoarece suma depaseste limita solicitata
P.S.: Nu stiu categoria de intrebare!

5 răspunsuri:
| Quassaar a răspuns:

Da.îți dă acest mesaj pentru că retragerea implica comision. Interesează-te la o unitate CEC cat este comisionul de retragere. Dacă te grăbești încearcă din aproape în aproape, scoate 495, daca tot nu te lasă 490 și tot așa. La Transilvania de exemplu comisionul de retragere este de 0.5%. la 500 de euro îți oprește 2.5 euro.

| ArmywCode a răspuns:

Trebuie sa te duci la banca, ca is prea multi bani sa scoti din ATM.

| CASTRAVETE112 explică (pentru ArmywCode):

Trebuie sa scot 2300 lei. Am scos azi 500 si dupa nu a mai mers...
Credeam ca pot scoate mai mult. nu pot?
Sau fiindca am cardul pe numele meu si nu am 18 ani. Intreb, nu stiu

| ArmywCode a răspuns (pentru CASTRAVETE112):

La un card bancar normal stiu ca limita e 1100 lei odata. Cam asa, nu stiu sigur. Daca spui ca esti elev poate limita e 500 de lei pe zi sau ceva de genul. Daca vrei toti banii trebuie sa intri inauntru si sa vorbesti cu bancherul.

| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns:

Deci. Fiecare banca are limita zilnica. Cred ca e 1000 /2000 de lei de scos maxim pe zi. Incearca la ghiseu, cu buletinul happy