| Andrei32003 a întrebat:

Salutare tuturor! Pentru contul Paypal, cand intru la link a bank account, cum intra pe pagina urmatoare automat imi ridica o alta pagina unde zice add a bank account iar jos scrie International Bank Account.Introduc IBAN dar nu functioneaza.Sorry, we are not able to process your request. Please try again later.Ce pot sa fac? Sunt disperat cu paypal-ul asta

5 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Din cate imi amintesc asa mi-a facut si mie (nu il mai folosesc)
Dar nu trebuie sa introduci neaparat aia, important este sa introduci credit card, sau ceva de genul parca era.
Stiu ca imi aparea de fiecare data aia cu bank account, am cautat si eu un raspuns si din ce am gasit am inteles ca acel bank account nu este acoperit de bancile din Romania, dar contul paypal functioneaza si fara el, doar cu credit card.

| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

Deoarece iti trebuie card bancar si ala care il ai nu e bun cauta pe net carduri de cont pentru paypal sper ca te-am ajutat funda?

| Amshel a răspuns:

Mda e mai mult ca sigur ceva de la site-ul lor. Mi-am facut si eu cont acum vreo 2 saptamani si primeam acelasi mesaj. Incearca sa instalezi aplicatia de Android/iOS si incearca prin intermediul ei (eu asa am rezolvat).
Totusi, contul bancar e necesar mai mult pentru a transfera bani din paypal in cont. Daca vrei sa faci cumparaturi mai degraba foloseste cardul decat sa te complici cu contul direct.
Din cate stiu, dandu-le IBAN-ul au dreptul sa retraga bani din cont daca se intampla chestii dubioase cu tranzactiile, mai ales cand vinzi produse si primesti banii prin paypal (asta ce am auzit din zvonuri de pe 'net, asa ca e posibil sa gresesc).

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu poti adauga bank account daca esti din Romania, poti doar sa linkuiesti un card. Daca vrei sa si retragi bani, evita ING cu orice pret.