| OnEaNdOnLy a întrebat:

Salutare, va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu un cv de angajare, adica eu doar ce am terminat liceu' si nu am mai facut cv inainte si acum mi-am gasit ceva de munca si imi trebuie un cv, daca puteti sa imi dati un link ceva, si daca ati mai putea sa imi ziceti, atunci cand trimit cv pe mail ce trebuie sa mai scriu.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Morenna10 a răspuns:

Nume, prenume _______________________________________________________________

Data si anul nasterii ________________________________________________________________

Starea civila ( celibatar, casatorit)_______________________________________________________

Studii: profesionale, superioare

(institutia, profesia, specialitatea)_______________________________________________________

_________________________________________________________________________________

Experienta de lucru

(Anii, functia, intreprinderea ) _________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Succese si reusite obtinute

(La conferinte, concursuri, etc) ________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Competente aditionale:

(Microsoft ofice, internet, permis-auto, etc) _______________________________________________

________________________________________________________________________________

Cunoasterea limbilor ( excelent, suficient ) _______________________________________________

Interese ( muzica, literatura, sport, turism etc.) ____________________________________________

Functia solicitata __________________________________________________________________

Adresa ( domiciliu ) ________________________________________________________________

Telefon de contact _________________________________________________________________

E-mail __________________________________________________________________________

Nota. Intocmirea CV-lui are drept scop de a trezi interesul persoanei care il va citi ( patronul sau managerul de personal) asupra persoanei tale si, ca urmare, obtinerea unui interviu de angajare. CV-ul trebuie sa-ti reprezinte personalitatea, de aceea CV-ul trebuie sa fie:
arrow laconic - scoate in evidenta punctele cele mai importante;
arrow explicit - evita sa scrii abrevieri;
arrow adevarat - fara informatii false, laude si exagerari.

| OnEaNdOnLy explică (pentru Morenna10):

Pai si daca eu nu am experienta in lucru sau succese si reusite, acolo cu ce completez?

| OnEaNdOnLy explică (pentru Morenna10):

Pai si daca nu am experienta de lucru sau succese obtinute acolo ce pun?

3 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Cauta pe net CV european si vei gasi un formular pe care il vei completa in functie de datele tale... ultimele studii absolvite vor fi trecute primele. Cand il atasezi pe mail mentionezi ca esti interesat de postul rescpectiv si te semnezi. Cu respect George Ionescu.