| AlexandrulS a întrebat:

Salutare. vreau sa stiu si eu ce studii trebuie sa ai sau ce trebuie sa faci. cum. ce ca sa ajungi bancher stiu ca suna ciudat dar vreau sa ma informez si eu cu privire la asta multumesc

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Finanțe, Bănci și Contabilitate, Academia de Studii Economice, în principiu facultăți bazate pe finanțe și economie. Dar facultatea nu este de ajuns, mai ai nevoie și de un Master în domeniu, poate chiar și de doctorat. Funcția de bancher este incredibil de bine plătită, deci nu este accesibilă oricui. Ai nevoie de mulți ani de studiu cu rezultate excelente și apoi câțiva ani buni de lucru în bănci pe diferite funcții, până ajungi bancher. Sau ai putea câștiga la loto și-ți deschizi propria bancă. Ai mai multe șanse așa laughing