| CristiV96 a întrebat:

Salve,ați auzit cumva eu, am fost la BCR azi încercând să fac cerere de credit, dar ce sa vezi, sunt surprins din nou cu o noua 'molima' poate vreun IFN sau orice creditor sa-si mascheze numele și suma pe care o datorez? Când am ajuns la bancă direct reject, doamna zicea că nu mă incadrez, că am ceva credit dar nu-i apare nici suma cat am de platit, nici de la cine, se poate așa ceva? Biroul de credite nu-mi indica așa ceva...și acum nu știu încotro să o iau la ce sau unde sa apelez sa vad odată situația pe bune

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu face sens ce zici aici:
"Când am ajuns la bancă direct reject, doamna zicea că nu mă incadrez, că am ceva credit dar nu i apare nici suma cat a m de platit nici de la cine, se poate așa ceva?"

Pai daca ai credit, de ce mai ceri alt credit?
Poate ai DATORIE (debit) de aceea nu te incadrezi...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai tu nu știi unde ai avut datorii sau credite?

| johnnny123 a răspuns:

Văd că de cinci ani tot faci credite prin diverse locuri (Viva Credit, TBI, UniCredit, Banca Transilvania, rate pe carduri de cumpărături, etc )...

Ești sigur că nu mai ai datorii pe nicăieri? Poate că ai pierdut șirul împrumuturilor și nici tu nu mai știi cât și cui datorezi.

Deci nu este deloc de mirare că orice nouă solicitare de credit la bancă îți este respinsă imediat.