| jmenaru a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca la Raiffaisen sau BCR se poate face un card care accepta platile >PayPallmultumesc Frumos.

Răspuns Câştigător
| SurprizeWow a răspuns:

Salut.
Eu am un cont paypal si am facut o plata prin el. L-am atasat unui cont de pe ing. Nu cred ca are vreo importanta banca la care ai contul.
Cand m-am inregistrat pe contul paypal mi-a cerut informatiile contului bancar. Cred ca ai putea si de la aceste 2 banci sa faci la fel.

| jmenaru explică (pentru SurprizeWow):

Insa am vazut ca pe paypall.com la inregistarre nu mai poti a; ege planul "Premier" pentru a afce palti dar pentru a putea sa si primesti bani in cont...stiti ceva de acest lucru? Am pe cineva in Italia care ar putea sa imi trimita bani in cont payypal...

| SurprizeWow a răspuns (pentru jmenaru):

Sincer nu stiu ce sa iti zic despre asta, am facut doar plati cu acest cont.
Dar te sfatuiesc sa ai grija cui ii dai acces la acest cont. Eu mi-am legat contul paypal la un site de freelancing, unde mi s-a schimbat abonamentul fara consintamantul meu si mi-a fost retrasa o suma de bani direct de pe contul bancii fara acordul meu.

| jmenaru explică (pentru SurprizeWow):

Pai daca acel site a fost verificat paypall nu ar fi trebuit sa ai problem, sau poate ca ai selectat tu anumite optiuni fara sa dai prea mare importanta si din acest lucru, oricum paypall este cea mai securizata medota de palta/transfer online la momentul actual

| SurprizeWow a răspuns (pentru jmenaru):

Eu nu zic ca problema a fost la paypall, ci la site-ul tert.

| jmenaru explică (pentru SurprizeWow):

Unele siteuri au comisioane, taxe oarecum ascunse care sunt afisate cu caractere exterm de mici, si uneori esti anuntat de aceste taxe in ultima faza de plata sau in cel mai rau caz... dupa...ce ai facut plata

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Sigur da!

| Andreicovici a răspuns:

La Raiffeisen, precis!