| nesdfs a întrebat:

Stie careva vreun loc de munca sezioner cu cazare? As vrea sa muncesc pana la sf lunii august, am 26 de ani

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Băiat/fată? ce calități deosebite ai? ce știi să faci (bine)?

| nesdfs explică (pentru sierra1):

Baiat manipulant sau orice

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Loc sezonier unde, în ce localitate? O activitate sezonieră este și culesul ciupercilor de pădure și livrarea lor la colector.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde si de unde stai!
STIU ca oamenii de la tara cauta forta de munca pentru culesul recoltelor; fructe, legume, cereale.
In unele locuri se ofera si cazare cu masa. Plata se face si numerar sau /si natura, adica te poti alege si cu produsele recoltate.

| nesdfs explică (pentru Fatamuntilor):

Constanta ma puteti ajuta?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru nesdfs):

Ti-am dat doar idei!
In urma cu vreo 20 de ani parintii mei au fost la culesul viei.Au avut asigurata masa /casa.NU mai stiu daca au luat si bani, dar stiu a adus vin acasa.
Te poti sui in maxi-taxi si merge in comunele din apropiere si intrebi daca si unde au nevoie de forta de munca.