| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ceva de S.C Mainstream Identity Management S.R.L CUI 34100993 au site-ul http://www.muncagermaniaaustria.ro sunt din Cluj pe Regele Ferdinand am fost in 27 aprilie la ei am semnat un contract de mediere am platit 520lei in 13 mai au zis ca e plecarea dar pana la urma am tot fost amanat pana azi.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Orice agentie de recrutare care plaseaza forta de munca in strainatate, trebuie sa fie acreditata de ITM – ul judetului in care este inregistrata agentia respectiva. (ITM – Inspectoratul Teritorial de Munca). Cere- le sa-ti arate acea acreditare. Daca este o agentie serioasa si nu ascunde nimic, nu vor comenta ---iti vor da orice informatie(inclusiv codul CAEN care trebuie sa fie" CAEN 7810 – Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca").

Pentru judetul Cluj, firma nu figureaza inregistrata in evidentele ITM Cluj ca agentie de ocupare a fortei de munca in strainatate, in conditiile prevazute de Legea nr.156/2000,republicata---- descarca si vezi:http://www.anunteuropa.appspot.com/alte/cluj

| salangwayongseo a răspuns:

Da! si eu am semnat un contract la ei pe 11 mai. se implinesc doua luni si namplecat. imi iau gandul.

| salangwayongseo a răspuns:

Da! si eu am semnat un contract la ei pe 11 mai. se implinesc doua luni si n-am plecat. imi iau gandul.

| silviuandrei111 a răspuns (pentru salangwayongseo):

Buna am si eu aceeasi problema. ce au spus cand atisunat pentru lamuriri... stie cineva ceva despre firma sc blue dream consultingsrl cica ei se ocupa de plecari...

| salangwayongseo a răspuns (pentru silviuandrei111):

Eu nu stiu nimic despre aceasta firma. EUiam tot sunat si mi-au spus ca ei nu pot lua legatura cu cei care se opcupa cu plecarile si panaacummia fost acceptat contractul cica amavut si un angajator care nea refuzat din cauza ca nu stiam limba si acum tot asteptam... ni saspus ca dureaza cam doua luni pana plecam... mai asm deasteptat pana pe 11 iulie.

| Ufo_Florin_1987 a răspuns:

In cazul acesta trebuie facut ceva. In prima faza sati la protectias cansumatorului. Cu cat ne strângem mai multi care am semnat cu atat mai bine

| Negru_Diana_1995 a răspuns:

Am patit.o si eu de un an de zile nu m.a sunat nimeni nici o data. Nu va lasati pacaliti!