| AdrianVaslu a întrebat:

Stie cineva un consultant financiar bun care ar putea sa ma ajute sa imi gestionez si sa imi investesc lichiditatile? Am reusit sa strang o suma modica de bani si nu vreau sa ii tin in banca si sa nu obtin nimic de pe urma lor.

1 răspuns:
| gratargratar a răspuns:

Pune-i intr-un fond de investitii. Spre exemplu BT:
https://www.btassetmanagement.ro/fonduri-de-actiuni/bt-maxim/
Anul trecut au avut o dobanda de 4.26%.

Daca vrei mai mult, poti investii in actiuni, dar riscul e mai mare. Brokerii te pot ajuta sa investesti, dar nu iti garanteaza nimic si nici nu iti acopera pierderile. Daca insa alegi actiuni bune, poti obtine randamente destul de mari.