| Mihai007005 a întrebat:

Stiti ceva de STAR MEDIA AGENCY STUDIO? are sediul in Bucuresti, in piata natiunilor unite. E escrocherie?

Răspuns Câştigător
| cevdet a răspuns:

Va fi foarte greu.
Prima data anunta-i ca vrei sa reziliezi contractul (daca ii gasesti, de regula dispar). Vor refuza, te vor ameninta, etc. Nu te speria. Spune-la ca depui plingere la Politie pentru inselaciune (nu ii va speria) si ca anunti toata presa. Ei bine, ei de presa se tem, pentru ca asa afla toata lumea de ei si nu mai gasesc pe cine sa pacaleasca. Mult succes!

32 răspunsuri:
| Grigoriu_Diana_1967 a răspuns:

Pe data de 23 iunie 2017 eram în fața magazinului Cocor când am fost acostată de un tânăr care m-a invitat la etajul 2 al magazinului la sediul SC. STAR MEDIA AGENCY STUDIO. SRL unde o domnișoară pe nume Alexandra care până înainte de Paști răspundea la nr. de telefon 0722449100 mi-a propus o ședință foto pentru un catalog de evenimente pentru care trebuie să plătesc 120 lei garanție că voi veni cel puțin odată din cele 6 ședințe pe durata unui an de zile, așa cum prevede contractul pe care l-am semnat. Recunosc că am plătit cei 120 lei, mi-au dat și contractul pe care scrie că sediul firmei este în Mun. București, sector 4, Piața Națiunilor Unite nr 3-5, bl. CUI 37108541. După câteva zile, m-au sunat de la această agentie și mi-au propus să mă întâlnesc cu directoarea agenției pentru că are pentru mine o ofertă specială. Am fost la adresa din Bulevardul Cantemir nr. 20 și m-am întâlnit cu o femeie înaltă slabă și blondă care mi-a propus un alt contract de 800 de euro din care, spunea ea, că ei îmi sponsorizează 500 de euro iar eu trebuia să le dau doar 300 de euro și mi-a băgat în ochi un contract și aproape că mi-a pus în mână un pix să semnez acel contract. Nu m-am grăbit să îl semnez, l-am citit cu atenție și, pentru că ceva mi s-a părut în neregulă ( cred că nu avea ștampila firmei, dacă m-ai țin bine minte) AM REFUZAT! Mi-a mirosit a țeapă și am zis că dacă e să pierd, păi voi pierde doar 120 de lei dar în nici un caz nu mă voi lăsa țepuită de 300 de euro. De atunci, am sunat de câteva ori, am vorbit cu acea domnișoară Alexandra care m-a tot dus cu vorba și văd că acum nu mai răspunde de loc la telefon. Bine că nu am pierdut mai mult de 120 lei dar mă gândesc să depun plângere pentru înșelăciune la Poliția Capitalei.

| Grigoriu_Diana_1967 a răspuns (pentru Mihai007005):

DA, pentru că și eu am fost înșelată!