| vreaubebe a întrebat:

Stiti sa imi spuneti care sunt demersurile necesare pentru a putea tipari si distribui o revista gratuita. Daca punctul de lucru coincide cu sediul social mai trebuie inregistrat la ORC? Banuiesc ca da. Apoi ce se face mai exact? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunt la aceeasi adresa nu mai trebuie inregistrat si punctul de lucru.
Daca revista este in legatura cu obiectul de activitate a firmei tale nu trebuie sa faci nimic, este o problema de publicitate si reclama.
Daca nu este in legatura cu activitatea firmei tale atunci trebuie sa ai in obiectul de activitate editarea de reviste, ca sa o poti tipari si distribui legal.