| matrix100 a întrebat:

Stiti vreo banca din Romania care sa acorde credit in genul descoperirii de card dar la sume mai mari? Cand spun in genul descoperirii de card ma refer folosesti o parte din bani, platesti dobanda la cat folosesti, dupa care poti sa pui banii la loc, cand ai nevoie iar retragi o suma de bani, apoi ii pui la loc. Nu ma intereseaza genul clasic de credit iti da o suma si platesti rata luna de luna, ci cum am explicat mai sus. Multumesc cunoscatorilor in domeniu care vor sa dea o mana de ajutor.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Valoarea liniei de credit o stabileste banca in functie de capacitatea ta de plata... Nu o sa-ti ofere nici o banca o linie de credit de 100.000 de euro daca veniturile tale sunt de 500 de euro pe luna.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mie mi se pare BT una din cele mai bune banci. Vad ca au overdraft (asa se numeste descoperirea de card) pana la 6 salarii.
Cea mai buna se zice ca ar fi ING. Ei au pana la 35.000 dar nu stiu care-i adevarul ca la mine in oras nu este si prefer sa iau de la o banca din oras.

| johnnny123 a răspuns:

Un card de credit nu face exact asta?

| matrix100 explică (pentru johnnny123):

Ba da, dar speram la o suma mai mare, nu doar 3 salarii nete cate imi da banca mea unde vireaza angajatorul banii

| johnnny123 a răspuns (pentru matrix100):

Valoarea liniei de credit o stabileste banca in functie de capacitatea ta de plata... Nu o sa-ti ofere nici o banca o linie de credit de 100.000 de euro daca veniturile tale sunt de 500 de euro pe luna.