| Radu_Paul_1990 a întrebat:

Sunt de la tara si nu avem nici o piscina in comuna si as vrea sa fac una de 17x10x1.70 si as fi interesat cam cati bani mi-ar trebui sa o construiesc.

2 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Salut, in primul rand ai nevoie de:
- Un plan de la A la Z privind dezvoltarea afacerii
- Spatiu,
- Autorizatii;
- infrastructura pentru alimentare cu apa, scurgerea apei si igienizarea piscinei;
- Un punct de aprovizionare pentru clienti: Apa, inghetata, eventual ceva de mancare...;
Costa cateva mii de Euro, dar fiind la tara ai putea incerca sa atragi fonduri europene pentru dezvoltare rurala.
Mult succes!

| N0H4CK a răspuns:

Cam maricica. O sa te coste, iti dai seama.
Ar trebui sa iei in calcul sapatul gropii, turnatul marginilor, sistemul de scurgere/alimentare, docorul, tratamente, acoperis, autorizatii, planul piscinei, forta de munca. Si sunt sigur ca am omis multe.