| nedelcu86 a întrebat:

Sunt inregistrat la biroul de credite cu suma 303 RON cu o intarziere de peste 60 de zile.Am incercat sa fac un credit si am fost respins din aceasta cauza, va rog sa-mi spuneti la ce banca puteti sa ma indrumati in vederea obtinerii unui credit? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| warwara a răspuns:

Regulile de acordare a creditelor in ultimul timp sunt foarte aspre! Daca de exemplu figurezi cu o factura de utilitati, telefon, etc. neplatita sau intarziata de la plata risti sa nu poti lua niciun credit in urmatorii 4 ani! chiar daca datoria este platita, numele tau ramane in registrul lor! Asa ca la orice banca te vei duce, te vei confrunta cu acesta problema din cauza careia ai fost respins si acum... Nu cred ca exista vreo banca care sa acorde credite mai usor, deoarece aceste reguli sunt impuse de mai sus si se datoreaza actualei situatii economice.
incearca totusi sa ceri consiliere in acest caz de la mai multe banci! Succes!

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Iti recomand sa mergi la aceeasi banca de unde ai creditul, ca sa-ti faca refinantare. Sigur merge si hai, bafta!

| myrazvy a răspuns:

Plateste restanta in valoare 303 lei, sh mergi la pireus bank.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai aceasta restanta in ultimii 2 ani si vrei un credit de nevoi personale iti spun sa stai cuminte deoarece nici o banca nu te va lua in seama, dar daca doresti sa faci un credit cu ipoteca ai toate sansele sa il iei.( incearca si la domenia credit )

Răspuns utilizator avertizat