Întrebare recomandată | Mark2012012 a întrebat:

Tanara pensionara 56 de ani, caut loc de munca. Ce idei pentru locuri de munca imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

V-ati pensionat, dar in ce domeniu ati lucrat? Daca ati iesit la pensie atat de vreme, ori v-ati pensionat pe caz de boala (lucru riscant, deoarece ati putea fi controlata din cand in cand, sa nu munciti), ori ati avut o grupa buna (ati lucrat la mina, fabrica de sticla sau armata).
Mie imi vin in minte urmatoarele ocupatii: contabilitate acasa, bona, menajera.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Puteti ingriji o persoana batrana la domiciliu contracost sau grija de copii/bebelusi mici.

| mixxjim a răspuns:

Cel mai simplu menaj sau ingrijire copil. Acum depinde si in ce zona locuiti, si ce stiti sa faceti, si ce studii aveti, stiti deja asta presupun, deci e greu sa va sugeram noi fara sa stim nimic, mai ales ca chiar sunteti tanara, deci un pic ciudat ca sunteti pensionara. Daca sunteti dintr-un oras mare, am vazut ca prin hipermarketuri (Cora, Carrefour) cauta mai mereu casiere, si majoritatea sunt cam de varsta dvs. Vanzatoare pe undeva se gaseste cam pe oriunde, dar cu foarte multa munca si bani foarte putini. E foarte greu azi, in tara asta unde nu mai e industrie de nciiun fel si economia e vai mama ei, sa mai gasesti ceva fara cunostinte, chiar si acel post de vanzatoare. Deci cel mai bine spuneti peste tot ca vreti ceva de munca, si la rude, si la vecini, si la cunoscuti, si la necunoscuti (in piata, la un rand la ceva, la coafor), nu se stie de unde apare o ocazie. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idei, pot fi multe. Depinde ce specializare aveti.
Dar, ce fel de pensie este? Pentru ca daca e de boala sau cu anticipatie, nu aveti voie sa va angajati. Pierdeti pensia.

| Melcul a răspuns:

Pentru o femeie pensionara cel mai bine este ingrijire copil.Dus-adus de la scoala, preparat de mincare, ajutat sa faca temele de acasa.

| LarisaStanciuu a răspuns:

Esti in floarea varstei daca ai 56 de ani. rolling on the floor) Chestiile astea se dau la ziar nu aici. straight face

| idx a răspuns:

Bona, bucatareasa (unei familii), curatenie, meditatii, realizarea cumparaturilor pentru persoane care sunt dispuse sa plateasca pentru acest serviciu.

| sinstyle a răspuns:

Ce specializare aveti?

| MateoTrad a răspuns:

Din ce oras sunteti si unde ati mai lucrat inainte? Cunoasteti vreo meserie?