| RebecaAndree a întrebat:

Tatăl meu vrea să-mi vândă mie casa bătrânească, dar el are amenzi de circulație neplătite și sunt destul de multe pe nr de casă și din câte știu nu poate s-o vândă fără să le plătească, dar n-are în plan s-o facă. Întrebarea mea ar fi se poate că amenzile să fie cumva transferate pe locuință în care locuiește acum?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Achiti restantele de plata si le scazi din pretul de vanzare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se poate transfera nimic, trebuie platite

| ioana748 a răspuns:

Amenzile sunt pe numele dansului, indiferent de adresa.
Nu va putea vinde casa, masina, pana cand nu va achita datoriile la stat.

| Cipi1212 a răspuns:

De ce să îți vândă casa? Mai degrabă ți-o lasă moștenire.