| Ursname99 a întrebat:

Știe cineva cum poți face comandă online din afară țării? trebuie să am 18 ani ca să pot face asta? Care sunt modalitățile de a plăti coletul? Nu am făcut niciodată comandă din afara țării și chiar nu știu absolut nimic. Ajutor!

7 răspunsuri:
| Vasi1 a răspuns:

Pai initial nu trebuie sa ai 18 ani. Trebuie doar sa ai un Credit/Debit Card si sa iti depui comanda. Iti completezi datele pe care t-i le cere respectivul site de unde vrei sa cumperi ( adresa, numele persoanei care detine cardul, varsta etc. ) si atata tot. Doar ai grija nu toate site-urile iti garanteaza ca primesti exact ce comanzi. Sper sa te fi ajutat raspunsul

| Puscasu_Gustin_1992 a răspuns:

Da desigur vstr18eok.

| Yo_Christian_1994 a răspuns:

Pe Amazon poți comanda dar Îți trebui card cu care poți sa faci plata și nu-I neapărat sa ai 18 aniwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e obligatoriu sa ai 18 ani, doar sa ai buletin. Plata se face doar online fie prin card sau paypal depinde de site

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie sa ai 18 ani daca platesti cu cardul. Iti faci cont pe siteul respectiv si daca-ti cere varsta (dar nu cred) spui 21 ani si gata. Unele siteuri accepta si plata la sosire. Daca este din afara UE platesti taxe vamale.

| RAY a răspuns:

Prin paypal poti

| AFR81 a răspuns:

Depinde de unde vrei sa cumperi produsul respectiv. Eu am cumparat un tricou din Elvetia si mi-a venit in 3 saptamani la posta. Am dat banii, am luat coletul si gata. Simplu. Cand am cumparat, insa, de pe ebay, a fost diferit, am platit prin paypal, iar dupa un timp a venit coletul. Am fost multumit, la fel si vanzatorul. 18 ani trebuie sa ai ca sa comanzi. Daca nu, e in regula sa pui datele unui parinte sau unui prieten major (bineinteles, daca si ei sunt de acord). Formularul banuiesc ca stii si singura sa-l completezi, deci nu mai intru in alte detalii.