| adryannuu a întrebat:

Știe cineva cum sa fac bani din Youtube? La cati abonați și vizualizări cati bani? Ofer funda!

2 răspunsuri:
| David_New_1992 a răspuns:

În Romania câștigi foarte puțin din yt. În jur de 70bani la 100 vizualizări.
Abonații, din cate știu eu, nu contează. La 100000 de vizualizări pe fiecare video poți câștiga destul de mult pe luna. În SUA ai câștiga de 7 ori mai mult...
E foarte nașpa la început (începutul poate dura de la câteva luni la câțiva ani) pentru ca ai foarte puține vizualizări și cam faci degeaba
Dar dacă faci content ca lumea poți sa devii cunoscut (dacă vrei sa devii și milionar mută-te în SUA)
Deasemenea poți sa îți faci și un sponsor (gen Creative Monkeys)

Răspuns utilizator avertizat