| Andrei2865 a întrebat:

Tot incerc sa strang niste bani de ceva timp dar e aproape imposibil pentru mine(in prezent am strans vreo 80 de bani), cum sa strang bani eficient si cum sa fac rost de bani in plus? (Am 14 ani)

Răspuns Câştigător
| Marian1984 a răspuns:

Ia o cutie din metal pune lacat pe ea inchide-l arunca cheia si incepi sa bagi bani in ea : cand crezi ca sunt de ajuns o tai cu flexul happy

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

80 de bani ai strins? C am mult nu crezi, da i statului din aia 5 bani inapoi sunt banii luilaughing Ce sumă ai nevoie si pentru ce, părintii tai trebuie sa ti dea bani, dar deja ti au dat 80 de bani sa ti ajungă pana la salariul celalat din decembrie pe care il vor lua ai tai, si atunci ei i ti vor da incă 10 bani sa faci 90 de bani.laughing Asa se fac afacerile cu bani putini.

| Andrei2865 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ha.Ce glume proaste ai pe tine.Am strans doar 80 de bani pentru ca e maruntis, nu folosesc asa ceva.Restul tot ce mi-a trecut prin mana am cheltuit, de asta nu pot sa strang, cheltui tot ce imi vine pe mana.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andrei2865):

Nu stiu care din noi are glume proaste, eu? Sau tu ca vi cu astfel de prostii aici sa neîntrebi, ai strins 80 de bani, si cit ai fi vrut sa stringi? 80 de milioane? Strînge i.

| Andrei2865 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tu esti ala care are glume proaste, exact 80 de bani mi-au ramas rest acu cateva zile si n-am mai pus mana pe ei.Nu pot sa strang, nu pot sa stau pur si simplu stiind ca am bani si nu ii cheltui.

| Daniel9988 a răspuns:

Frate,eu cand eram de varsta ta, strangeam cate vreo 200 de lei pe luna(si aici ma raportez la banii noi).In 3 luni mi-am luat bicicleta cu 5 viteze, pe vremea aia se uitau toti baietii din cartier la mine...cu invidie laughing

| Andrei2865 explică (pentru Daniel9988):

Cred ca nu ai inteles faza cu 80 de bani, era o gluma, nu am strans atat din cauza problemelor financiare sau alte chestii, pur si simplu nu am strans nimic.As putea sa strang lejer 200 de lei pe luna problema e ca cheltui multi bani pe nimicuri si incerc sa ma opresc, cautam niste sfaturi despre cum sa imi protejez banii de mine insumi.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Andrei2865):

Exista constiinta.Asta ne diferentiaza pe noi, oamenii, de animale.