| anonim_4396 a întrebat:

TPU vreau s-imi raspundeti sincer si fara fraza"Banii nu aduc fericirea". Deci tot aud "banii nu aduc fericirea".Pe mine ma enerveaza aceasta fraza.Intradevar nu aduc fericirea dar fara ei nu poti trai.Nu e asa?+E tipic omului s-a nu vrea bani mai multi.Intradevar nu ti-o trebui o avere dar ce poti face fara bani? Te duci in padure s-a cauti mancare? Si pun pariu ca 70%100 din cei care au spus fraza asta au ajuns cersetori.

Răspuns Câştigător
| justsummer a răspuns:

De fapt se spune ca cine a zis banii nu aduc fericirea era cersetor. mai bine zis banii nu pot cumpara fericirea, dar o pot intretine.

7 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Vrea sa zica ca-s chestii gen iubirea, santatea, pe care nu le poti cumpara.
In schimb poti cumpara altele, mai lumesti.
Fara bani nu poti cumpara nimic. happy

| lpavel a răspuns:

Fraza se refera ca intre dragoste si bani sa nu alegi banii, ca banii se fac dar o dragoste adevarata nu gasesti oricand! big grin

| sodobar a răspuns:

Vrei sa castigi bani? trebuie sa dai like pe facebook sau pe twitter si primesti bani, cand strangi 15 euro poti sa ii scoti, inregistreaza-te! este gratuit,ai doar de castigat ca asa tii calculatorul deschis,nu strica sa faci niste banuti,la inceput nu o sa faci foarte multi bani dar pe parcurs o sa ajungi la sume frumoase,trebuie sa faci rost de multi referali, daca vrei mai multe detalii spune-mi, daca te inscrii sa o faci prin linkul acesta acesta http://www.fanslave.net/ref.php?ref=742597

| SasukeCS2 a răspuns:

"Banii nu aduc fericirea" se refara la faptul ca daca esti mare miliardar nu inseamna ca esti si fericit. Un exemplu Michael Jackson avea foarte multi bani, dar nu putea face copii. Deci era bogat dar nu fericit, intelegi? "Banii" din aceasta faza nu se refera la un salariu mic sa zicem 600-1000 RON, se refera la foarte multi bani, miliarde.

| julya28 a răspuns:

Aici trebuia sa fie o intrebare? laughing))))))))

| RaduStreek a răspuns:

Asta e intrebare?

| anonim_4396 explică (pentru RaduStreek):

Sunt doua intrebari daca te uiti atent.