| avrameasca2000alfa a întrebat:

Un prieten de familie lucreaza in strainatate. a venit in tatra si nu stie cum sa verifice daca i-au fost bagati banii (salariul ) in banca ( INTESA SANPAOLO)... ARE UN digipass (un dispozitiv pe cre ii apare un cod pe care trebuie sa il bage undeva (nu mai stiu unde)).am cautat pestetot pe net si nu gasim niciun site bun. trebuie sa descarce ceva? imi puteti da un site pentru asta sau trebuie sa descarce ceva?
ofer FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca ai incercat peste tot

chiar pe site ul lor vad un formular de login

http://www.intesasanpaolo.com/......a_home.jsp

ca sa nu mai zic ca la un simplu search pe google am gasit

https://internetbanking.intesasanpaolobank.ro/......login.jspx

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca lucreaza in strainatate, are contul si internet banking-ul in tara in care lucreaza. Nu merge cu cel al sucursalelor din Romania. Trebuie sa intre pe site-ul bancii din tara unde lucreaza.

| catablondu a răspuns:

Buna, cel mai simplu este sa sune la banca la numarul: 0257308200 si ei vor verifica contul si-i vor spune daca are sau nu bani.

| Florin45 a răspuns:

In primul rand digipass este un aparat care i apar niste coduri doar pentru siguranta cardului in momentul cand faci tranzactii online.am si eu din ala numai ca e de la banca di sicilia. daca cardul este operational in afara italiei nu poate vedea ce suma are pe el.doar stiind cati bani stie ca trebuie sa intre in cont i poate scoate de la orice atm.i va da in lei tranzactia de curs valutar se face automat.

| AlexCraioveanu28 a răspuns:

Cel mai bine este sa sune la banca respectiva si sa intrebe asta daca stie limba din tara in care a fost