| anonim_4396 a întrebat:

Un salar de 600 EUR net pe luna in domeniul IT, in Romania considerati a fi decent? Sa ma multumesc cu atat, in conditia in care este posibil sa primesc o oferta mai mare ( responsabilitati mai mari )? Sunt indecis ce sa fac daca o sa primesc o oferta mai mare de la alta firma..Va rog un sfat. Ms

Răspuns Câştigător
| Faberlic a răspuns:

Acum sincer depinde doar de tine de ceea ce iti doresti in viata pentru tine. Unde te vezi peste cinci ani? Vrei sa ai o Dacie sau un Audi din 2011 cel putin? Pana la urma de ce sa te multumesti cu putin daca poti mai mult! Sunt persoane care au doua joburi si merita tot respectul! Nu este o rusine sa muncesti! O faci pentru tine si pentru familia ta nu pentru vecini. Tu fugi de responsabilitati? Nu te supara dar asta se intelege. Acum depinde tu stii care este treaba si ce inseamna mai exact responsabilitati mai mari. Trebuie doar sa ai putina grija sa nu te extenuezi! Insa nu uita ca tu esti singurul care iti decizi viitorul.

3 răspunsuri:
| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Avand in vedere ca minimul pe economie este in jur de 700 lei (daca nu ma insel) tu ce zici 2600 lei este putin? laughing

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Un sfat ar fi...sa accepti locul de munca si in caz ca apare altceva...vei vedea atuncihappy

| CARMENCITA a răspuns:

E bun salariul.Angajeaza-te unde ai gasit daca e firma serioasa si-ti face contract de munca din prima zi si daca primesti o oferta mai buna renunti si te duci la cealalta.E pacat sa pierzi un job in speranta ca te suna altii.E bun salariul pentru aceasta tara. Felicitari ca ai gasit jobul. Daca iti declara si tot salariul si toate orele lucrate e ceva incredibil intr-o tara in care rar gasesti o firma serioasa care respecta legea si angajatul.Eu in locul tau m-as angaja si daca apare alt job mai bun ma duc.Ma bucur pentru tine si ma faci sa sper, desi am ajuns sa cred ca e o tara plina de firme care nu respecta legea, angajatul si culmea in alte tari angajatul care e preocupat ca firma sa aiba castig e apreciat, aici e luat drept fraier.Si eu imi caut servici, dar nu gasesc o firma serioasa.Vezi sa-ti faca contract si citeste contractul.