| ConstantinIordachescu a întrebat:

Unde gasesc in Bucuresti un birou notarial cu preturi decente unde sa imi legalizez niste acte?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Si nu e acelasi lucru?
Onorariul minim e 3 lei + TVA/ pagina. Maximul este stabilit de fiecare notar.

8 răspunsuri:
| BeBeRHv a răspuns:

Ce zona mai exact?

| raluk27 a răspuns:

Intre Aparatorii Patriei si Piata Sud, langa statia peco Moll. Nu au TVA.

| Hace a răspuns:

Http://notariat-tineretului.net/
La tineretului!

| ConstantinIordachescu explică:

Nu conteaza prea mult zona. Ideal ar fi sa fie aproape de o gura de metrou!

| NimeniSiAtat a răspuns:

Sunt multe in zona Sebastian. Eu zic ca ai de unde alege. Pe Viilor mai e unul cu preturi ok si pe Salaj.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Preturile sunt cam aceleasi la fiecare notar, eventual sa gasesti unul incepator, care nu are inca TVA, vei plati mai putin cu 20%. Si legalizarea nu costa foarte mult, cel mult 5 lei pe pagina.

| ConstantinIordachescu explică:

Se plateste sigur pe pagina? Stiu ca sunt unele unde se plateste pe foaie...

| ConstantinIordachescu explică:

Nu e acelasi lucru deoarece eu am intalnit birouri notariale care percepeau vreo 6, 5 lei pe pagina. Ori o foaie are doua pagini...