| Emmeii a întrebat:

Unde m-aș putea angaja doar cu diploma de bac, cu o medie mare și fără facultate?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii pasa nimenui ce nota ai dupa albsolvire fie ca ai doar liceu sau facultate.

Cu diploma de bac te poti angaja oriunde nu se cer studii de specialitate

| Emmeii explică (pentru suntserios):

Și anume? Unde nu se cer studii de specialitate? Detaliază te rog, nu știu mai nimic ( am 17 ani )

| suntserios a răspuns (pentru Emmeii):

Studiile de specialitatea inseamna studii superioare, adica o facultate sau macar o scoala postliceala, sau o scoala profesionala.

daca esti la un liceu teoretic, doar cu diploma de bac nu este califlicat pentru nimic. singurele joburi pe care le poti obtine sunt gen vanzator, munctior necalificat pe vreun santier, lucrator comercial pe la vreun magazin, casier...

| gabriel87000 a răspuns (pentru Emmeii):

Pai cine te angajeaza la ani astia? doar sa lucrezi la cineva care are de facut curat prin casa. intr-un market, etc

| Emmeii explică (pentru gabriel87000):

Nu să mă angajez acum, după ce termin liceul, pe la 18-19 ani

| gabriel87000 a răspuns:

Cand mai pui o intrebare specifica cam ce tear pasiona sa faci.uni cer sa ai diploma alti experienta in domeniul.sunt atatea joburi in lume la care poti lucra

| Emmeii explică (pentru gabriel87000):

Nu ar conta pasiunile mele atâta timp cât îmi pot găsi un job care să-mi procure niște bani, să pot trăi.