| NicusorYo a întrebat:

Unde ma pot angaja la 14 ani? Dar la 15?
Scrieti asa:La 14 ani te poti angaja la..., iar la 15 la... si daca se poate ce salar iau pe zi, dar pe luna
Mersi, funditawinkingkiss

6 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Poti sa fii vanzatoare/vanzator, multe de la mine din cartier sunt vanzatoare.

| Ghost a răspuns:

Si la 14 si la 15 te poti angaja la pat funda

| Ghost a răspuns:

Ok in fine te angajez eu sa podelele de la magazin 200 lei pe luna daca vrei daimi un pm

| denyiuly a răspuns:

Buna!
la 14-15 ani te poti angaja ca:
1. ajutor la un magazin de cartier(50-100lei)
2.babysitter(100-120lei);
3.DJ la un bar(in caz ca stii si te lasa parinti);
sper ca te-am ajutat.
o zi buna!

| DarkSasuk3 a răspuns:

Ghost nu ai ce face decat sa amagesti copii spunandu-le ca se pot angaja la pat (- -), cel mai bine ar fi sa cauti pe internet joburi care le poti face la 14 si respectiv 15 ani... oricum nu prea gasesti oameni care angajeaza adolescenti mai mici de 16-18 ani, ar trebui sa ai niste relatii ca sa te poti angaja mai la o varsta mica

| Dosok1 a răspuns:

Pai la 14 -15 ani te poti angaja la piscina de exemplu daca sti sa inoti salvamar sau sa fii la bar! castigi 50 lei in 3 saptamana... iti mai poti permite sa intri ca asistenta la un birou de avocatura! 100lei pe 2 saptamani! mersi, funda